Saopštenja za medije trgovinskih i drugih kompanija u Srbiji

“Unapređenje projekta energetske efikasnosti u javnim zgradama”

Više
1 mesec 2 nedelja pre - 1 mesec 2 nedelja pre #2016 od Zarko
Ministarstvo energetike Crne Gore objavljuje međunarodni javni poziv za dostavljanje ponuda za tender za izvođenje radova na primeni mera energetske efikasnosti za tri osnovne škole: OŠ Risto Ratković i OŠ Vladislav Ribnikar u Bijelom Polju i OŠ Vuk Karadžić u Beranama. 

 Tenderska dokumentacija se može dobiti elektronskim putem, bez naknade, uz prethodno dostavljanje zahteva na sledeću e-mail adresu: djordjina.lovric@ee-me.org.  

Više informacija može se pronaći na sajtu Ministarstva za enegetiku Crne Gore na linku: energetska-efikasnost.me/wp-content/uplo...-for-ClV_PEPPB-1.pdf  

Rok za dostavljanje aplikacija je 06.03.2025. godine, do 12h. Izvođenje radova planirano je u okviru projekta “Promocija energetske efikasnosti u javnim zgradama - ozelenjavanje javne infrastrukture u Crnoj Gori”, koje Ministarstvo energetike Crne Gore spovodi u administrativnom, socijalnom i obrazovnom sektoru. Cilj projekta je poboljšanje energetske efikasnosti u 20 odabranih javnih zgrada.  Ukupna vrednost projekta iznosi 60 miliona evra. Nemačka razvojna banka (KfW) obezbedila je kredit, a bespovratna sredstva od pet miliona evra za realizaciju projekta sprovode su kroz Regionalni program Evropske Unije za energetsku efikasnost (REEP) i IPA fondove, kojima takođe upravlja Nemačka razvojna banka (KfW).  

Projekat je deo Regionalnog programa za energetsku efikasnost (REEP) koji je formiran u okviru Investicionog okvira za Zapadni Balkan (WBIF) u 2012. Brojne organizacije sarađuju u okviru programa kako bi ga učinile što uspešnijim, uključujući Energetsku zajednicu, EBRD, Evropsku komisiju, KfW i druge bilateralne donore. Projekat je usmeren na energetski efikasnu rekonstrukciju javnih zgrada na Zapadnom Balkanu, iz administrativnog, zdravstvenog i obrazovnog sektora (npr. škole, bolnice, vrtići, upravne zgrade i druge). 
Last edit: 1 mesec 2 nedelja pre by Zarko.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.